Om os / Årsberetninger

Lokalkomiten for Folkeuniversitetet i Frederikssund

Lokalkomteen vælges af repræsentantskabsmødet.
Den består af følgende 9 medlemmer:
 
Brita Pilegaard Hansen (næstformand)
Ægirsvej 3, 3600 Frederikssund
4731 3465
b.j.pilegaard@gmail.com
 
Eva Mejnert 
Skoleparken 8 3600 Frederikssund
4731 0909
mejnert@pc.dk
 
Knud Andersen (formand)
Kongensgade 21 A, 3550 Slangerup
2987 0433
fufsund2@gmail.com
 
Knud-Erik Fredfeldt
Græse Strandvej 8, 3600 Frederikssund
31 72 69 93
fantom@fantom.dk
 
Lasse Bjørn Knudsen (kasserer)
Granvænget 2, St. Havelse, 3310 Ølsted
2325 5158
knudsen.lasse@g.mail.com

Peter Linder
Falkenborggården 6, lejl. 144
Frederikssund 3600
47 31 60 45 
peter.linder@egekom.dk
 
Rigmor Svejstrup
Skovkirkevej 23, Kulhuse
3630 Jægerspris
2366 0689
rigmor.svejstrup@hotmail.com

Sussie Staun Pallesen
Smedengen 13, 3630 Jægerspris
40 82 54 32
sussie@privat.dk
 
Verner Bylov Larsen (sekretær)
Níalsvej11, 3600 Frederikssund
4731 3384
verner.bylov.larsen@gmail.com

 
Kommitteret medlem:
Aase Zinck 
Gefionsvej 2, 3600 Frederikssund
4731 1385.
aasezinck@gmail.com
 


 
 
 

Årsberetninger

Udsigt fra Malergården II
Folkeuniversitetet i Frederikssund | Nialsvej 7, 3600 Frederikssund - Danmark | Tlf.: 21 76 05 21 | fufsund2@gmail.com